Witamy!

Witamy i zapraszamy do naszej ekipy. Bierz udział w dyskusjach, polecaj i dziel się swoim doświadczeniem. Twoje rady mogą być bardzo pomocne innym. Zarejestruj się lub zaloguj jeśli jeszcze Cię nie ma z nami i czerp z życia jeszcze więcej...

Ankieta: Polecasz?
Tak, ponieważ... Odpisz w komentarzu.
Nie, ponieważ... Odpisz w komentarzu.
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 26 Głosów - 3.15 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  Reczka podziemny kompleks bunkrów Walim
02-14-2010, 02:15
Post: #1
Reczka podziemny kompleks bunkrów Walim
Riese (niem. olbrzym) – kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego hitlerowskich Niemiec, rozpoczętego i niedokończonego w Górach Sowich, oraz na zamku Książ i pod nim, w latach 1943-1945.

Podziemny Kompleks 'Rzeczka' to świetne miejsce dla pasjonatów historii, bunkrów i nieokrytych tajemnic. Wchodzi on w skład większego projektu nazwanego przez Niemców 'Riese', czyli Olbrzym. W kompleksie znajduje się podziemna trasa turystyczna, która jest pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć prowadzonych przez III Rzeszę w czasie II Wojny Światowej.
W kompleksie można zwiedzać wartownię z eksponatami oraz poznać w jaki sposób powstawało stanowisko i cały bunkier - są tu dwie niedokończone komory, które finalnie miały zostać połączone.

   
   
   
   
   
   

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
     Forumeria.pl - Najlepsze forum w Polsce
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬
Cytuj

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.